Taşlıhan Butik Otel & Restaurant Nerede ?

by İSTANBUL'DA GEZ !

Taşlıhan Butik Otel & Restaurant, İstanbul Boğazının kuzeydeki en ucunda, Marmara denizi ile Karadeniz’in birleştiği noktada yer alan deniz fenerinden adını alan Anadolu Feneri Köy’ünde yer alıyor.

taslihanTaşlıhan‘ın girişindeki kapısı, oturağı, kapı tokmakları ve içerideki objelerin neredeyse hepsi antikalardan özenle seçilmiş. Tarihi daktilo, mescit kapısı üzerinde bulunan tarihi sini ve duvardaki eski resimleriyle Taşlıhan‘a tarihi bir hava katmış bu objeler.

Taşlıhan, yaklaşık 10 yıllık bir tarihe sahip ve İstanbul Boğaz manzarası ile bahçesi gerçekten harika. Özellikle çocuklu aileler için biçilmiş kaftan. Bahçesinde siz İstanbul Boğazının enfes manzarasının tadını çıkartırken, yeşilin içindeki bahçesi, tertemiz havasında çocuklarınız oyuncaklar ve bahçenin tadını çıkartacak ve eğlenceli vakit geçirecekler.taslihan-anadolu-feneri

Anadolu Feneri Köyü’nün çevresinde Taşlıhan gibi gezilecek ve görülecek bir çok adresten bahsetmek mümkün. Küçük bir hafta sonu kaçamağı için Taşlıhan’da konaklamanız halinde yaklaşık 5 – 10 km çevresinde kolayca ulaşabileceğiniz, Anadolu Feneri, Hz. Yuşa Tepesi ve türbesi, Yoros Kalesi, Anadolu Kavağı, Poyrazköy, Riva gibi gezilecek güzel yerler olduğunu da belirteyim. Bu adreslerden Poyrazköy aynı zamanda İstanbul’un 3. köprüsü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün Anadolu yakasındaki ayağının olduğu yer.

taslihan-beykozTaşlıhan’ın internette artık ünlü olan fırsat sitelerinde sık tercih edilir olduğunu, ziyaretimiz sırasında yerli ve yabancı turistlerin otelde konakladıklarını ve özellikle ramazan aylarında özel fix menüleriyle iftar yemekleri olduğunu da hatırlatmak isterim. Rezervasyon alınmayan Taşlıhan’a zamanında gitmekte fayda var.

 

 

Taşlıhan Nerede, Nasıl gidilir ?

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.