Yeşil ve Mavi’nin Kıyısında Bir Kurnaköy

by İSTANBUL'DA GEZ !

kurtköy kurnaŞehrin sıkıntısından bunaldığınızda nefes almak için bir yerlere kaçmak mı istiyorsunuz ? Size bir teklifimiz var; yeşilin ortasında piknik keyfi ile balık tutma keyfini bir arada yaşayabileceğiniz harika bir adres Kurnaköy.

Yeşil tepelerden gelen kaynak sularıyla topraklarını sulayan Kurnaköy, Ömerli Baraj havzası içinde de yer almaktadır. İmar yasağı da bulunan Kurnaköy,  İstanbul’un kirletilmemiş ender topraklarından. Köyde evlerin bahçelerinde muhtelif meyveler doğal bir şekilde ilaçsız yetiştiriliyor. Mis gibi meyve kokuları geliyor bahçelerden. Köy içerisinde 3 adet piknik alanı ve Baraj Gölünün bir kısmı yer alıyor.kurnaköy istanbul

İstanbul Anadolu Yakasında şehir merkezinden 15-20 dakikalık uzaklıktaki  Kurnaköy, İstanbul Pendik ilçesine bağlı.  Sabiha Gökçen Havalimanına sadece 5 dakika, İstanbul Park’a 2 dakika uzaklıkta, bir ucu Via port diğer ucu ise Ömerli barajına kadar uzanan yaklaşık Bin kişilik bir köy Kurnaköy.

Kurnaköy tarihi de İstanbul kadar eski neredeyse; 1453’te Fatih İstanbul’u fethettiğinde paşalarına toprak vermekteydi. Paşalarından Şevki Mehmet Paşa’ya Kadıköy‘ü önerdiğinde ailesinin genişliği sebebiyle daha geniş ve mütevazi bir yerde yaşamak isteyen Şevki Mehmet Paşa, Kurnaköy’ü seçmiştir.

Kurnaköy’e ulaşmak için Pendik’ten Şile yoluna girdiğinizde yolun solunda Kurnaköy tabelası sizi yönlendirecektir. Yine köye ulaşmak için Çekmeköy yolu üzerinden de Kurnaköy’e gelmek mümkün.

Kurnaköy Nerede, Nasıl Gidilir ?


 

kurnakoy_2    Kurnaköy pendik    kurnaköy

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.