Sunday, Dec 17, 2017
Ana Sayfaİstanbul'da Lezzet Duraklarıİstanbul Sokak Lezzetleri

İstanbul Sokak Lezzetleri

İstanbul Sokak Lezzetleri, her ne kadar kültürümüzde olan şeyler olsa da, İstanbul gibi kalabalık, koşuşturmanın bol olduğu şehirlerde yemek yemeye zaman kalmadığından olsa gerek sokak lezzetlerinin ömrü uzuyor.

İstanbul‘u gezerken, bir tarih filmi izler edasıyla elimiz boş kalmasın atıştıralım bir şeyler olayın temelini oluşturuyor olsa da, eve, işe okula giderken, vapurda, trende, otobüste hepimizin içi kıyılmıştır, günün koşuşturması arasında bir şeyler atıştırmak istemişizdir. İşte bu sokak lezzetleri de hep bizi lazım olduğu yerlerde karşılamayı bilmiştir.

Sokak Lezzetleri İstanbul’da özellikle bazıları yüzyıllardır süregelirken, artık kültürümüzün de bir parçası ve olmazsa olmazlarımızdan. Mesela hatırlayın en son evde ne zaman kestane, mısır yediniz ? Ben cevaplıyorum; bir çoğunuz en son sokakta yemişsinizdir eminim. Çünkü bu şehrin sokaklarında var bu lezzetler… İşte bu yüzden hep canlı kalan sokak lezzetlerimizi bir hatırlatmak, bilmeyenler için ise bu kültürümüzü aktarmak istiyorum.

Gelen aramalar:

  • eminönünü gez

[email protected]

<p>İstanbul’da Gezilecek En Güzel Yerler, Camiler, Müzeler, Lezzetli Mekanlar ve dahası… www.istanbuldagez.com’da</p>

Makaleye Puan Verin
Henüz Yorum Yok

YORUM YAPIN