8. Katta Bir Ada Vapuru “Adalı Meyhane”

by İSTANBUL'DA GEZ !

adalı meyhaneAda sahillerinde yaşadığınız meyhane kültürünü bir Ada Vapuru içerine yerleştirip Haliç manzaralı bir Otel’in 8. katına çıkartırsanız neler olur ?
2005 yılından günümüze Grand Haliç Otel’in 8. katında hizmet veren Ermeni, Rum ve Osmanlı mutfağından seçkin lezzetlerle sofraların özenle donatıldığı Adalı Meyhane’nin kurucusu Erol Bey’in Kınalı Adalı olması, mekanın adını da beraberinde Adalı Meyhane olarak getirmiş.

Tercihe göre yemeğinizi ister fix menüyle isterseniz de alakart olarak alabileceğiniz Adalı Meyhane menüsünde 15 çeşit meze, 12 çeşit ara sıcak, usta şefler tarafından hazırlanmış çeşit çeşit ana yemekler ve tatlıları yer alıyor.
grand haliç

Haliç manzarasının ayaklarınızın altında olduğu bir Ada vapurunda, Cuma ve Cumartesi akşamları fasıl ve alaturka şarkılar, canlı performansla sizleri alıp eski İstanbul gecelerine götürüyor.

İstanbul’u farklı bir açıdan izleyip, lezzetli Ermeni, Rum ve Osmanlı mutfağının lezzetli yemeklerini tatmak isterseniz Adalı Meyhane konumu dolayısıyla ilginç konsepti ile sizi mutlu edebilecek bir mekan.

Adalı Meyhane‘de aynı zamanda düğün, nişan gibi özel organizasyonlarınızı yapmanız mümkünse de bu törenlerde kişi sayınız 200’ü aşmamalı…

Adalı Meyhanesine gitmek pek zor değil; Asmalı Mescit’in biraz aşağısında yer alan Grand Haliç Otel,  Unkapanı köprüsünden Taksim’e çıkarken sağ tarafta Refik Saydam caddesinde yer alıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.