Çikolatacı Aziz Bey

by İSTANBUL'DA GEZ !

çikolatacı aziz beyEski evleri, esnafı, sokakları, sokak kedileri, tarihi atmosferi ve eski evlerin önünde fotoğraf çekilme yarışındaki gelin ve damatları ile eski İstanbul‘un yaşayan neferlerinden Kuzguncuk’ta “Cup İnn” ziyaretim sırasında rastladığım butik bir mekan Çikolatacı Aziz Bey.

Çikolatacı Aziz Bey deyince Hafız Mustafa, Cafer Erol gibi tarihi şekerlemeciler gelse de aklınıza, bilakis Çikolatacı Aziz Bey çok yeni bir mekan. Elif Dikici’nin hayaline üç arkadaşını daha katarak oluşturduğu Çikolatacı Aziz Bey‘deki “Aziz Bey” ortaklardan Muhammet Aziz Bey’den geliyor aslında. 🙂 Yani öyle 1800’lü yıllara falan gitmeyin…çikolatacı aziz bey

Butik bir çikolatacı olan Çikolatacı Aziz Bey’de çikolata, çay, kahve her şey günlük olarak hazırlanıyor. Bu minik dükkanda çikolata farklı formlarda yeniden hayat buluyor. Narlı çikolata ise Çikolatacı Aziz Bey’in gözde lezzetlerinden.

çikolatacı aziz beyÇikolatacı Aziz Bey, sadece lezzetleri ile değil aynı zamanda Kuzguncuk’ta olması ile de ziyarete değer bir mekan. Giderken Fotoğraf makinenizi almayı unutmayın. İstanbul’da fotoğraf çekilecek güzel yerlerden olan Kuzguncuk’ta kadrajınızı süsleyecek bir çok kare sizi bekliyor.

 

 

 

Çikolatacı Aziz Bey Nerede, Nasıl gidilir ?

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

1 yorum

harun 7 Mayıs 2016 - 14:17

Güzel Şirin Nezih güler yüzlü herkes Tşk ederim herkese
http://www.urlaboschservisi.com/

Reply

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.