İstanbul Sokak Lezzetleri

by İSTANBUL'DA GEZ !

İstanbul Sokak Lezzetleri, her ne kadar kültürümüzde olan şeyler olsa da, İstanbul gibi kalabalık, koşuşturmanın bol olduğu şehirlerde yemek yemeye zaman kalmadığından olsa gerek sokak lezzetlerinin ömrü uzuyor.

İstanbul‘u gezerken, bir tarih filmi izler edasıyla elimiz boş kalmasın atıştıralım bir şeyler olayın temelini oluşturuyor olsa da, eve, işe okula giderken, vapurda, trende, otobüste hepimizin içi kıyılmıştır, günün koşuşturması arasında bir şeyler atıştırmak istemişizdir. İşte bu sokak lezzetleri de hep bizi lazım olduğu yerlerde karşılamayı bilmiştir.

Sokak Lezzetleri İstanbul’da özellikle bazıları yüzyıllardır süregelirken, artık kültürümüzün de bir parçası ve olmazsa olmazlarımızdan. Mesela hatırlayın en son evde ne zaman kestane, mısır yediniz ? Ben cevaplıyorum; bir çoğunuz en son sokakta yemişsinizdir eminim. Çünkü bu şehrin sokaklarında var bu lezzetler… İşte bu yüzden hep canlı kalan sokak lezzetlerimizi bir hatırlatmak, bilmeyenler için ise bu kültürümüzü aktarmak istiyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Yazı Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşır mısınız ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.